Tenczyńska Okovita planuje crowdfunding, a Manufaktura Piwa Wódki i Wina IPO

Swój wpływ na to zjawisko miały nie tylko kampanie promujące zakupy u polskich producentów, wsparcie krajowej gospodarki, ale także świadomy wybór konsumenta stawiającego na dobrą jakość. Istotnym zjawiskiem nasilonym przez pandemię jest wzrost patriotyzmu konsumenckiego, który skutkuje wyborem polskich marek. Po trzech tygodniach kampanii spółka należąca do Janusza Palikota może pochwalić się zebraną kwotą 2 mln zł, wpłaconą przez ponad 800 inwestorów. Pamiętajcie, żeby decyzję o zakupie akcji podjąć samodzielnie po dokładnej analizie przedstawionych przez spółkę informacji.

Grupa Polsat Plus miała 180,1 mln zł zysku netto, 936,3 mln zł skoryg.zysku EBITDA w I kw.

Whisky z Tenczynka – która powstanie w beczkach z profilem japońskim, a także polskim – będzie niebawem oferowana poza granicami Polski. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie Tenczyńska Okovita postanowiła zwiększyć moce produkcyjne. Środki przeznaczone na zaliczki na poczet dywidendy nie będą pochodzić z bieżącej emisji crowdfundingowej tylko dotychczasowej działalności operacyjnej. Emisja jest etapem zaplanowanego procesu upublicznienia Grupy Manufaktury Piwa Wódki i Wina, której Tenczyńska Okovita jest częścią. Debiut giełdowy jest przewidziany na III kwartał 2021 roku. Zgodnie z planem w 2022 roku inwestorzy Tenczyńskiej Okovity uzyskają możliwość upłynnienia akcji przez  zamianę posiadanych walorów spółki na akcje Manufaktury Piwa Wódki i Wina.

Tenczyńska Okowita chce pozyskać ponad 4 mln zł z emisji na Crowdway.pl

Mimo tego wycena Tenczyńskiej Okovity wzrosła o 90%. (platforma Crowdway) Jakub Niestrój, cytowany w komunikacie. Sprzedaż będzie odbywała się z wykorzystaniem kanałów dystrybucji Browaru Tenczynek (razem ze sprzedażą produkowanych piw). Skorzystamy z wypracowanych relacji biznesowych oraz posiadanego know-how.Dodatkowo zakładamy uruchomienie specjalnego programu dla Akcjonariuszy, który umożliwi im sprzedaż produktów w miejscach, z których pochodzą. Spółka planuje wypłacanie dywidendy od 3 roku, pierwsza wypłata nastąpi zatem po roku 2022. Wejście na giełdę przez Tenczyńską Okovitę szacowane jest w perspektywie co najmniej 5 lat, w zależności od sytuacji panującej na rynku finansowym.

Zniesienie zakazu handlu w niedziele? Połowa osób pracujących przy kasach jest przeciw, ale…

Program został uruchomiony z końcem grudnia 2019. Poniżej znajdują się informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych przez GoWork.pl Serwis Pracy Sp. Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii.

Rynek biurowy w Polsce – podsumowanie I kwartału 2024 r.

Właśnie teraz jest idealny moment, abyś stał się częścią tego unikatowego przedsięwzięcia, którego prezes odpowiada za sukcesy takich spółek, jak Ambra (lider rynku win w Polsce) czy Polmos Lublin. Przychody ze sprzedaży Grupy Pepco wyniosły 4,82 mld euro, rok później było to już niemal 5,65 mld euro. Prognozy analityków Noble Securities wskazują, że w kolejnych ... Program „Beczki Palikota” umożliwia inwestorom zakup całych beczek w pojemności 50, 100, 220 l.

Rozwój spółki

Ich włączenie da Ci dostęp do pełnej funkcjonalności strony. Te pliki są niezbędne do działania naszej strony internetowej, dlatego też nie możesz ich wyłączyć. Odświeżający charakter i gładki, klarowny finisz, doskonale balansuje się z lekko słodowymi nutami i odrobiną drzewnych akcentów. Na języku pojawia się również nuta czarnej porzeczki. Doskonały wybór do degustacji przy stole oraz na wyjątkowy, elegancki prezent.

Janusz Palikot: Tenczyńska Okovita planuje crowdfunding, a Grupa Manufaktury Piwa Wódki i Wina IPO

Poprzez grupę na Facebooku i stałe komunikaty e-mailowe. Akcjonariusze będą otrzymywali indywidualną informację o premierach, osiągnięciach i wynikach wraz z zaproszeniami na różnego rodzaju wydarzenia. Zamkniemy emisję w momencie, w którym otrzyma ona mln. W pierwszej kolejności akcje otrzymają osoby, które jako pierwsze dokonały zakupu i wpłaty.

W przypadku piw starzonych, pierwsze produkty w sprzedaży pojawią się pod koniec przyszłego roku. Z dużym zainteresowaniem czekam na szczegóły zbliżającej się oferty. Do tej pory wszystkie emisje firmowane nazwiskiem Janusza Palikota (Tenczyńska Okovita, Tenczynek Bezalkoholowe, Alembik Polska) cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Szczególnie kolejne oferty (tak jak to będzie w przypadku Tenczyńskiej Okovity) są ciekawe, ponieważ możemy „rozliczyć” spółkę z poprzednich deklaracji.

W związku z tym, iż jako pierwsi zaprezentujemy “prawdziwą wódkę”, czyli wódkę nieprzemysłową spodziewamy się dużego sukcesu biznesowego. Ta sytuacja ma miejsce teraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie jak grzyby po deszczu w poszczególnych miastach wyrastają destylarnie alkoholu. W planach jest także otwarcie wyjątkowej przestrzeni do degustacji alkoholi (tap room). Browar Tenczynek został stworzony w połowie XVI wieku przez braci Tenczyńskich w małopolskiej gminie Krzeszowice. Zakład przywrócił produkcję utrzymując tradycyjne sposoby warzenia piwa w warunkach na miarę XXI wieku. W 2018 roku Janusz Palikot odkupił browar od Grupy BRJ.

  1. Tenczyńska Okovita w ostatnim roku rozwinęła największy w historii polskiego rynku alkoholowego program zakupów whisky.
  2. Pamiętajcie, żeby decyzję o zakupie akcji podjąć samodzielnie po dokładnej analizie przedstawionych przez spółkę informacji.
  3. Należy dokonać płatności i oczekiwać wiadomości mailowej z potwierdzeniem.
  4. Ja jednak obawiam się, że poprawiły wyniki w 2020 roku.

Cieszy też zapowiedź szybkiego debiutu na giełdzie Grupy Manufaktury. Ewentualny sukces wpłynie pozytywnie na cały rynek crowdfundingu. Ciekawe informacje podał na dzisiejszej konferencji Janusz Palikot – Tenczyńska Okovita jeszcze w marcu przeprowadzi kolejną emisję akcji. Niespodzianką dla inwestorów jest też zapowiedź dywidendy.

Opierają się one na statystykach i osobistych doświadczeniach autora. Treści zawarte w każdym z materiałów nie muszą odzwierciedlać poglądów i opinii Redakcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności w przypadku skierowania do niego przez inne podmioty roszczeń związanych z opublikowaniem zdjęć lub osobistego wizerunku. Odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą wyłącznie Autorzy informacji prasowych/Agencje, którzy opublikowali sporne zdjęcie, film lub wizerunek. Witryna w udostępnionej formie nie zawiera żadnych oświadczeń ani gwarancji dotyczących zawartej w niej treści. Niezależnie od powyższego, nie gwarantujemy, że witryna jest bezpieczna, wolna od błędów, nie zawiera wirusów czy złośliwych kodów, spełnia określone kryteria działania czy jakości.

Serwis zawiera opisy warunków emisji akcji w ofertach crowdfundingowych i autorskie komentarze dotyczące tych ofert. Nie ponoszę odpowiedzialności za efekty i skutki decyzji podjętych po lekturze tekstów w serwisie Crowdnews.pl. Jeśli planujesz inwestycję w akcje – za każdym razem dokładnie zapoznaj się z materiałami przedstawionymi przez emitenta. Nie kieruj się opinią moją ani jakiejkolwiek innej osoby. Gros zgromadzonej kwoty pochłonie budowa wieży destylacyjnej (1 mln zł) i opłata akcyzy (2 mln zł).

Jutro rozpoczyna się emisja akcji Tenczyńskiej Okovity. Chociaż Janusz Palikot udowodnił, że zna się na biznesie alkoholowym, ja w ofercie nie wezmę udziału. Ciasteczka są jak dobre wino - sprawiają przyjemność. Ta strona Przedstawiciel EBC wdraża euro musi korzystać z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Niezwykle ciekawy destylat wysokiej jakości produkowany przez Browar Tenczynek.

W związku z bardzo dobrymi wynikami, osiąganymi na początku 2021 roku, spółka wypłaci ok. 0,5 mln zł zaliczki na poczet dywidendy. Jest to w pewnym sensie nagrodą dla inwestorów, którzy zaufali projektom Janusza Palikota na wstępnym etapie rozwoju. Nowa spółka Tenczyńska Okovita wyposaży wydzieloną część Browaru Tenczynek w instalacje do destylacji słodu i zbóż do produkcji okowity wedle receptur z XIX w. Przejmie też od browaru produkcję serii piw RIS Barrel Aged, która miała premierę w ubiegłym roku oraz wprowadzi kolejne edycje piw starzonych, w tym po Okovicie, wyjaśniono w materiale prasowym. Pod koniec 2019 roku spółka uruchomiła program „Beczki Palikota”, w którym inwestorzy mogą rezerwować beczki pełne rzemieślniczej okowity oraz destylatu, który po trzech latach staje się whisky.

Okowita to małopolska gorzałka, z różnych zbóż i owoców, która w przeszłości była destylowana w Tenczynku. Dzięki wpłaconej przez inwestorów kwocie Tenczyńska Okovita SA wyposaży wydzieloną część Browaru Tenczynek w instalacje do produkcji okowity wedle receptur Wskaźnik Trade-Channel na rynku Forex z XIX w. Przejmie też od browaru produkcję serii piw RIS Barrel Aged oraz wprowadzi kolejne edycje piw starzonych, w tym po Okovicie. W historycznych piwnicach Browaru Tenczynek powstanie również taproom - miejsce degustacji pełnej oferty piw oraz okowity.

Prócz tefo Tenczyńska Okovita podpisała list intencyjny z Fundacją Wisławy Szymborskiej. W ramach współpracy, procent z zysku ze sprzedaży wybranych produktów, spółka przekaże na działalność statutową organizacji. Od 5 do 10 gr zysku z każdej sprzedanej butelki piwa Barrel Aged i Tenczyńskiej Okovity. Pozyskane fundusze pomogą utworzyć program stypendialny i rezydencjalny dla podopiecznych organizacji, którzy rozwijają swoją karierę literacką.

Palikot nie wyklucza, że w przyszłym roku będzie chciał uruchomić kolejną kampanię crowdfundingową z nowym projektem. Inwestycje.pl to portal, w którym znajdziesz aktualne wiadomości z kraju, bieżące informacje ze spółek, komentarze, analizy i opinie. Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy. O szczegółach emisji Tenczyńskiej Okovity napiszę, gdy tylko spółka opublikuje dokument ofertowy. Tenczyńska Okovita jeszcze w marcu ruszy z kolejną emisją crowdfundingową promowaną na platformie Crowdway. Jest to część zaplanowanego procesu upublicznienia Grupy Manufaktury Piwa Wódki i Wina, której Tenczyńska Okovita jest częścią.

Nie tylko piwa rzemieślnicze zyskały na popularności, ale także odnotowano wzrost sprzedaży alkoholi premium. Polacy są otwarci na nietypowe smaki i wysokiej jakości wyroby. Wynika to między innymi z rosnącej świadomości konsumentów. Ponadto widoczny jest trend, w którym coraz bardziej pożądane są marki personalne, pochodzące od aktorów czy przedsiębiorców, a nie produkty korporacyjne. To ta część branży rozwija się dziś najszybciej na całym świecie.

O smaku piwa zawsze decydują ludzie, którzy to piwo produkują. Alkohole wysokoprocentowe są obecnie w przededniu rewolucji porównywalnej do tej, która 10 lat temu zaczęła zmieniać na lepsze polski rynek piwny. To dobry czas na wykorzystanie budzącego się potencjału i wskrzeszenie kraftowej okovity. – Jestem poruszony tak ogromnym poparciem i zaufaniem ze strony wspólników, których z radością witam w spółce Tenczyńska Okovita. Zdecydowałem się na współfinansowanie projektu ...

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *